Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1966-фанови на Beatleѕ-и испраќаат петиција со 5.000 потписи до британскиот премиер Harold Wilson барајќи повотрно да биде отворен легендарниот Каверн клуб.
  • 1947-роден е David Gilmour, гитарист во Pink Floyd.
  • 1993-USA No1 Peabo Bryson & Regina Belle – A Whole New World (песна од филмот Аладин)
  • 1973-во њујоршкиот оддел за имигранти прекината е визата на John Lennon пет дена откако беше одобрена.
  • 1965-USA No1 Temptations – My Girl
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје