Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1963-роден е Jason Newsted од Metallica
  • 1978-Too Much, Too Little, Too Late на Johnny Mathis и Denice Williams влегува на американската соул листа, а подоцна доаѓа до местото бр1, каде останува 4 недели.
  • 1944-во Мисисипи родена е Marry Wilson, членка на групата Supremes
  • 1978-USA No1 Andy Gibb - (Love Is) Thicker Than Water
  • 1986-Richard Manuel од The Band се беси на 41 годишна возраст.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје