Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1960 - USА No.1 Percy Faith 'Theme From A Summer Place'
  • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
  • 2004 - UK No.1 Busted 'Who’s David'
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • 1977 - Роден е пејачот и текстописец, поранешен армиски капетан James Blunt. (2005 UK No.1 'You're Beautiful'; 2005 UK No.1 албум 'Back To Bedlam').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје