Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1961 - Роден е Jimmy Somerville, дел од Bronski Beat и Communards и познат како соло изведувач.
  • 1957 - Роден е Gary Beers, басист во INXS (1988 UK No.2 & USА No.1 'Need You Tonight')
  • 1968 - USА No.1 Herb Alpert 'This Guys In Love With You'
  • 1997 - Wu-Tang Clan се искачуваат на првото место на американската албумска листа со 'Wu- Tang Forever'.
  • 1996 - Братот на Diana Ross, текстописецот Arthur Ross е убиен со гушење. Пишувал песни за Marvin Gaye, Miracles, Madonna и други изведувачи.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје