Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1983 - Meat Loaf објавува банкрот со долг од 1 милион долари.
  • 1948 - Роден е Steve Winwood, вокалист и клавијатурист во Spencer Davis Group, Traffic, Blind Faith, а познат и како соло изведувач.
  • 1990 - UK No.1 Adamski & Seal 'Killer'
  • 1943 - Роден е David Walkes, дел од Gary Lewis and the Playboys.
  • 1984 - USА No.1 Lionel Richie 'Hello'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје