Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1940 - Роден е соул пејачот Percy Sledge. 'When A Man Loves A Woman'
  • 1976 - The Band го имаат полседниот настап во живо.
  • 2003 - Откако му е констатирана неправилна работа на срцето, Meat Loaf подложен е на операција.
  • 1992 - Во кината започнува да се прикажува филмот 'Телохранител' со Whitney Houston и Kevin Costner во главните улоги.
  • 1960 - Родена е Amy Grant. USА No.1 'Baby Baby'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје