Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1961 - USА No.1 Elvis Presley 'Surrender'
  • 1982 - USА No.1 Joan Jett & The Blackhearts 'I Love Rock 'n' Roll'
  • 1991 - Четиригодишниот син на Eric Clapton, Coner, загинува паѓајќи од прозор од 53-от кат на облакодер во Њујорк, додека престојувал кај својата мајка.
  • 1969 - John Lennon се жени со Yoko Ono во Гиблартар.
  • 1976 - Status Quo го добиваат третиот британски бр.1 албум 'Blue For You'. Нивната издавачка компанија потпишала договор со Levi Jeans, за во над 6.000 нивни продавницио да се промовира албумот на групата.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје