Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1997 - Noel Gallagher од Oasis се жени со Meg Matthews во Лас Вегас во истата црква кај што се венчале Elvis и Priscilla. Се разведуваат во 2001 година.
  • 1956 - Elvis Presley настапува на ABC и додека ја изведува 'Hound Dog' ги прави познатите 'спираловидни' движења. Публиката полудува по него!
  • 1988 - Сопругата на Eric Clapton, Patti бара развод.
  • 1970 - Роден е Claus Norreen од Aqua (1997 UK No.1 'Barbie Girl').
  • 1988 - Pet Shop Boys го имаат првиот настап во живо.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје