Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1991 - Bob Dylan добива награда за животно дело на 33-то доделување на Греми наградите.
  • 1964 - UK No.1 Bachelors 'Diane'
  • 1960 - Jimi Hendrix дебитира во живо со настапот на концерт во Гимназија во Сиетл.
  • 1967 - Роден е Kurt Cobain, гитарист и вокалист во Nirvana (1991 UK No.7 & 1992 USА No.6 'Smells Like Teen Spirit' од албумот 'Nevermind', кој мине над 2 години на британската топ листа).
  • 1985 - Родена е Volkova Olegovna од Tatu (2003 UK No.1 'All The Things She Said)'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје