Антена 5 Тим

Томи

Томислав Јовановски

Систем администратор

tomi@antenna5.fm
Стил
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1994 - Tori Amos доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Under The Pink'.
  • 1991 - Bob Dylan добива награда за животно дело на 33-то доделување на Греми наградите.
  • 1993 - Buddy Holly & Crickets доаѓа на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Words of Love'.
  • 1988 - UЅА No.1 Expose 'Seasons Change'
  • 1985 - Родена е Volkova Olegovna од Tatu (2003 UK No.1 'All The Things She Said)'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје