Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 1972 - Chicory Tip доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Son Of My Father'.
  • 1964 - UK No.1 Bachelors 'Diane'
  • 1994 - Tori Amos доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Under The Pink'.
  • 1993 - Buddy Holly & Crickets доаѓа на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Words of Love'.
  • 1991 - Bob Dylan добива награда за животно дело на 33-то доделување на Греми наградите.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје