Антена 5 Тим

Мартин

Мартин Делимитов

Програмски реализатор, Ди Џеј

Како најмлад член на Антена 5 Радио (од 2006 .) Мартин се естаблираше во своето љубено радио рекордно брзо, како и на музички, така и на физички план од тогаш неговата желба за слушање и пуштање музика расте се повеќе како и неговата желба да не биде на диета Free download my new mix "Through The Stars" http://www29.zippyshare.com/v/79497384/file.html

martin@antenna5.fm
Стил
Dance, Rock
Фаворити
Linking Park, Korn, Chicane, George Michael, Simply Red
Специјалност
DJ
Песни
Chicane – Autumn Tactics, Linking Park – One Step Closer, George Michael – Fast love
Музички времеплов
  • 1991 - Luciano Pavarotti го добива третиот британски бр.1 албум 'The Essential Pavarotti II'.
  • 1974 - USА No.1 Roberta Flack 'Feel Like Makin' Love'
  • 1961 - UK No.1 Helen Shapiro 'You Don't Know' (со 14 години Shapiro станува најмладиот сопственик на бр.1 хит).
  • 1949 - Роден е Andy Cresswell-Davis од Korgis (1980 UK No.5 'Everybody's Got To Learn Sometime').
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје