Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1944-во Охајо роден е Bobby Womack. Неговата песна It’s All Over Now е еден од првите хитови на Rolling Stones
  • 1973-Pink Floyd започнуваат три неделна турнеја како промоција на новиот албум "The Dark Side of the Moon".
  • 1989-USA No1 Debbie Gibson – Lost In Your Eyes
  • 1970-Janis Joplin заработува казна од 200 долари заради употреба на непристјни јазик на анстап во Флорида.
  • 1999-со "Believe" Cher го добива првиот американски бр1 сингл по 25 години. Последен пат на првото место беше во 1974-та со "Dark Lady".
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје