Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1947 - Родена е Ronnie Spector од Ronettes (1963 USА No.2 & UK No.4 'Be My Baby'). Сопруга на продуцентот Phil Spector.
  • 1974 - USА No.1 Roberta Flack 'Feel Like Makin' Love'
  • 1991 - Luciano Pavarotti го добива третиот британски бр.1 албум 'The Essential Pavarotti II'.
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • 1929 - Роден е Eddie Fisher (1953 UK No.1 'Outside Of Heaven', 1955 USА No.6 'Heart').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје