David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1977 - USА No.1 Marvin Gaye 'Got To Give It Up'
  • 1969 - Hollies ја снимаат 'He Ain't Heavy, He's My Brother'. Elton John им свири на пијано.
  • 1964 - UK No.1 Roy Orbison 'It's Over'
  • 1977 - Албумот 'The Muppet Show' на Muppets доаѓа на првото место на британската албумска листа.
  • 1939 - Роден е соул пејачот Harold Melvin (1972 USА No.3 & 1974 UK No.9 'If You Don't Know Me By Know').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје