Антена 5 Тим

Марио

Марјан Гушев

Менаџер

marjan@antenna5.fm
Стил
rock, pop, dance
Фаворити
Dire Straits, Chris Rea
Специјалност
Компјутери
Песни
Музички времеплов
  • 1971 - Саундтракот на 'Jesus Christ Superstar' доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 1964 - UK No.1 Bachelors 'Diane'
  • 1991 - Bob Dylan добива награда за животно дело на 33-то доделување на Греми наградите.
  • 1978 - UK No.1 Abba 'Take A Chance On Me'
  • 1994 - Tori Amos доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Under The Pink'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје