Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1991 - Bob Dylan добива награда за животно дело на 33-то доделување на Греми наградите.
  • 1967 - Роден е Kurt Cobain, гитарист и вокалист во Nirvana (1991 UK No.7 & 1992 USА No.6 'Smells Like Teen Spirit' од албумот 'Nevermind', кој мине над 2 години на британската топ листа).
  • 1978 - UK No.1 Abba 'Take A Chance On Me'
  • 1988 - UK No.1 Kylie Minogue 'I Should Be So Lucky'
  • 2000 - UK No.1 All Saints 'Pure Shores'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје