Антена 5 Тим

Славе

Славе Спасовски

Продуцент

Поголемиот дел од денот го поминувам во стискање копчиња J.

slave@antenna5.fm
Стил
Chillout,Chillhouse, Dance, Rock, R&B,Pop
Фаворити
Bob Marley, Moby, Chemical Brothers, Bob Sinclar, Roger Sanchez, Martin Solveig
Специјалност
Џинглови, најави за емисии
Песни
Koop  Koop Islands Blues, Africanism All Stars  Summer Moon; Red Hot Chili Peppers  Under The Bridge
Музички времеплов
  • 1960 - Роден е Mark Reilly, Matt Bianco (1988 UK No.11 'Don't Blame It On That Girl').
  • 1972 - Chicory Tip доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Son Of My Father'.
  • 1960 - Jimi Hendrix дебитира во живо со настапот на концерт во Гимназија во Сиетл.
  • 1993 - Buddy Holly & Crickets доаѓа на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Words of Love'.
  • 1991 - Bob Dylan добива награда за животно дело на 33-то доделување на Греми наградите.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје