Топ Листи


Музички времеплов
  • 1983 - Шведската пошта издава поштенска марка со Abba.
  • 2004 - Градоначалникот на Мелбурн официјално ја отвора улицата 'AC/DC'. На церемонијата свири хитот на групата ‘Long Way To The Top’.
  • 1977 - Elton John станува првиот музичар што е внесен во њујоршкиот Hall Of Fame на Madison Square.
  • 1944 - Роден е Scott McKenzie. 'San Francisco'
  • 1948 - Родена е Mariska Veres од Shocking Blue. 'Venus'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје