Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1976 - Motown Records и Stevie Wonder потпишуваат договор вреден 13 милиони долари.
  • 1990 - UK No1 Madonna “Vogue” 4 w.
  • 1967 - Polydor Records ја издаваат првата снимка на Bee Gees создадена во Англија, "New York mining Disaster 1941". Пропратена е со промотивен слоган кој ја претставува групата како "Најзначаен талент по Beatles-и".
  • 2001 - USA No1 Janet “All For You” 7 w.
  • 1979 - UK No1 Art Garfunkel “Bright Eyes” 6 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје