Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 1971 - Mick Jagger се жени со Bianca Macias. Се разведуваат по 6 години.
  • 1990 - UK No.1 Adamski & Seal 'Killer'
  • 1983 - Meat Loaf објавува банкрот со долг од 1 милион долари.
  • 1948 - Роден е Steve Winwood, вокалист и клавијатурист во Spencer Davis Group, Traffic, Blind Faith, а познат и како соло изведувач.
  • 2001 - Умира пејачот и ТВ презентер Perry Como.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје