10. Shawn Mendes - If I Can't Have You


Музички времеплов
  • 1979 - По расправија со издавачката компанија, Tom Petty објавува банкрот и долг од 575.000 долари. По ова следува долготраен судски процес со компанијата.
  • 1974 - George Harrison го објавува лансирањето на сопствената издавачка куќа 'Dark Horse'
  • 1928 - Роден е Rosemary Clooney (1954 UK No.1 'This Ole House').
  • 2002 - Во Лондон е премиерата на претставата 'Up For Grabs' со Madonna во главната улога. Публиката се жали дека гласот и бил тивок и не се разбирале репликите што ги кажува.
  • 1934 - Роден е Robert Moog, изумителот на синтисајзерот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје