Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1964 - USА No.1 Supremes 'Where Did Our Love Go'
  • 1945 - Роден е Ron Dante од Archies (1969 USА & UK No.1 'Sugar Sugar') и од Cufflinks (1969 UK No.4 'Tracy').
  • 1963 - Роден е James Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1961 - Родена е Debbie Peterson, тапанистка во The Bangles.
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје