Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 2003 - На 57 години умира басистот на Jimi Hendrix Experience, Noel Redding.
  • 1990 - UK No.1 Adamski & Seal 'Killer'
  • 2001 - Умира пејачот и ТВ презентер Perry Como.
  • 1964 - Beach Boys го добиваат првиот американски бр1 албум 'Beach Boys Concert'.
  • 1943 - Роден е David Walkes, дел од Gary Lewis and the Playboys.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје