Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1993 - На аукција во Лондон продадени се 4 костими 'Супер херој' кои им припаѓале на членовите на Kiss.
  • 1960 - Родена е Shelley Preston од Bucks Fizz.
  • 1953 - Роден е Fabrice Morvan од Milli Vanilli.
  • 1977 - USA No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 1966 - Роден е Mike Inez од Alice In Chains
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје