Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 1976 - UK No.1 Brotherhood Of Man 'Save Your Kisses For Me'
  • 2002 - Celine Dion го добива петтиот британски бр.1 албум 'A New Day Has Come'.
  • 1967 - Jimi Hendrix ја пали гитарата во живо на сцена додека настапува во Лондон.
  • 1984 - USА No.1 Kenny Loggins 'Footloose'
  • 1934 - Родена е пејачката и актерка Shirley Jones од Partridge Family (1970 USА No.1 'I Think I Love You', 1972 UK No.3 'Breaking Up Is Hard To Do')
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје