Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1990 - Lenny Kravitz ја започнува првата британска турнеја.
  • 1966 - Роден е Mike Inez од Alice In Chains
  • 1977 - Talking Heads настапуваат во Лондон. Brian Eno е во публиката и воодушевен, решава да им биде продуцент.
  • 1993 - На аукција во Лондон продадени се 4 костими 'Супер херој' кои им припаѓале на членовите на Kiss.
  • 1952 - Роден е вокалистот и гитарист на Talking Heads, David Byrne.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје