Imagine Dragons - Thunder


Музички времеплов
  • 1997 - Texas по вторпат доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'White On Blonde'.
  • 1986 - UK No.1 Boris Gardiner 'I Wanna Wake Up With You'
  • 1986 - Sigue Sigue Sputnik доаѓаат до идеја просторот помеѓу песните од новиот албум да го продадат како рекламен простор. Идејата сепак не се реализира.
  • 1969 - USА No.1 Rolling Stones 'Honky Tonk Women'
  • 1949 - Роден е пејачот и текстописец Rick Springfield (1981 USА No.1 & UK No.43 'Jessie's Girl').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје