5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1961 - UK No.1 Helen Shapiro 'You Don't Know' (со 14 години Shapiro станува најмладиот сопственик на бр.1 хит).
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • 1983 - Kajagoogoo го отпуштаат вокалистот Limahl, кој започнува соло кариера.
  • 1929 - Роден е Eddie Fisher (1953 UK No.1 'Outside Of Heaven', 1955 USА No.6 'Heart').
  • 1947 - Роден е Ian Anderson од Jethro Tull.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје