Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1947 - Родена е Ronnie Spector од Ronettes (1963 USА No.2 & UK No.4 'Be My Baby'). Сопруга на продуцентот Phil Spector.
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • 1968 - Tom Jones доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Delilah'.
  • 1949 - Роден е Andy Cresswell-Davis од Korgis (1980 UK No.5 'Everybody's Got To Learn Sometime').
  • 1961 - UK No.1 Helen Shapiro 'You Don't Know' (со 14 години Shapiro станува најмладиот сопственик на бр.1 хит).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје