Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1984 - Родена е Keisha Buchanan од Sugababes (2002 UK No.1 'Round Round', 2002 UK No.2 албум 'Agels With Dirty Faces').
  • 1986 - USА No.1 Madonna 'Papa Don't Preach'
  • 1975 - Peter Gabriel објавува дека ги напушта Genesis за да започне соло кариера.
  • 1976 - Cliff Richard започнува турнеја низ Русија. Првиот концерт е во Салата на Октомвриската револуција во Ленинград.
  • 1975 - UK No.1 Stylistics 'Can't Give You Anything (But My Love)'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје