Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 2003 - John Mayer е на првото место на американската албумска листа со ‘Heavier Things.’
  • 1960 - Родена е Jennifer Rush (1985 UK No.1 'The Power Of Love').
  • 1953 - Роден е пејачот и текстописец Jim Diamond (UK No.1 'I Should Have Know Better').
  • 1980 - UK No.1 Police 'Don't Stand So Close To Me'
  • 1938 - Роден е Benjmin Earl Nelson, односно Ben E King, дел од The Drifters и соло изведувач.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје