Антена 5 Тим

Ива

Ивана Србиноска

Музички новинар

iva@antenna5.fm
Стил
Pop, rock, dance
Фаворити
Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, The National
Специјалност
Музички новинар
Песни
Robbie Williams- Feel, Stereophonics- Maybe Tomorrow; Malcolm McLaren- Jazz is Paris
Музички времеплов
  • 1976 - Cliff Richard започнува турнеја низ Русија. Првиот концерт е во Салата на Октомвриската револуција во Ленинград.
  • 1958 - Родена е пејачката и актерка Madonna Louise Veronica Ciccone или само Madonna.
  • 1985 - Во Малибу Madonna се мажи со актерот Sean Penn. Се разведуваат следната година.
  • 1962 - Stevie Wonder со само 12 години го издава првиот сингл 'I Call It Pretty Music, (But The Old People Call It The Blues)', на кој на тапани свири Marvin Gaye.
  • 1980 - Родена е Venessa Carlton (2002 UK No.6 'A Thousand Miles').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје