Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1985 - Во Малибу Madonna се мажи со актерот Sean Penn. Се разведуваат следната година.
  • 1958 - Родена е пејачката и актерка Madonna Louise Veronica Ciccone или само Madonna.
  • 1976 - Cliff Richard започнува турнеја низ Русија. Првиот концерт е во Салата на Октомвриската револуција во Ленинград.
  • 1986 - USА No.1 Madonna 'Papa Don't Preach'
  • 1968 - Роден е раперот LL Cool J.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје