Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1947-роден е David Gilmour, гитарист во Pink Floyd.
  • 1999 - nekoj nastan
  • 1975-Led Zeppelin добиваат златен сертификат за "Physical Graffiti".
  • 1976-британскиот огранок на EMI Records ги реиздава сите 22 британски синглви на Beatles-и и како бонус ја додава "Yesterday". Сите 23 снимки истовремено доаѓаат на брит синглска листа.
  • 1965-USA No1 Temptations – My Girl
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје