Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1985 - Во Малибу Madonna се мажи со актерот Sean Penn. Се разведуваат следната година.
  • 1977 - Elvis Presley пронајден е мртов на подот во бањата на неговата девојка Ginger Alden. Починал на 42 години од срцев удар додека во бањата ја читал книгата 'Научна потрага по Исус'.
  • 1984 - Родена е Keisha Buchanan од Sugababes (2002 UK No.1 'Round Round', 2002 UK No.2 албум 'Agels With Dirty Faces').
  • 1915 - Роден е Al Hibbler, познат по оригиналната изведба на 'Unchained Melody'.
  • 1962 - Pete Best е отпуштен од Beatles и е заменет со Ringo Starr.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје