Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1996 - UK No.1 Gina G 'Ooh Aah...Just A Little Bit'
  • 1997 - Извештај покажува дека Elvis Presley е најтиражен постхумен забавувач со продажба од 1 милијарда снимки низ светот, над 480 активни фан-клубови и над 250.000 постојани британски обожаватели кои се уште му ги купуваат снимките.
  • 1958 - Роден е пејачот, текстописец и гитарист во The Jam и познат соло изведувач, Paul Weller.
  • 1968 - Simon and Garfunkel го добиваат вториот американски бр. 1 албум 'Bookends'.
  • 1991 - Michael Bolton доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Time, Love and Tenderness'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје