Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 1951 - Родена е Maisie Williams од Boney M (1978 UK No.1 & USА No.30 'Rivers of Babylon').
  • 1967 - USА No.1 Turtles 'Happy Together'
  • 1972 - Roberta Flack започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'First Take.'
  • 1995 - UK No.1 Cher, Chrissie Hynde, Neneh Cherry & Eric Clapton 'Love Can Build A Bridge'
  • 1972 - USА No.1 America 'Horse With No Name'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје