Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1989 - Gloria Estefan & Miami Sound Machine доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Anything For You.'
  • 1942 - Родена е Кралицата на соулот Aretha Franklin (1967 USА No.1 & UK No.10 'Respect, 1968 UK No.4 'I Say A Little Prayer' & 1987 UK No.1 сингл со George Michael 'I Knew You Were Waiting', и уште над 15 други UK Top 40 хитови).
  • 1972 - USА No.1 America 'Horse With No Name'
  • 1951 - Родена е Maisie Williams од Boney M (1978 UK No.1 & USА No.30 'Rivers of Babylon').
  • 1989 - USА No.1 Mike And The Mechanics 'The Living Years'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје