Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1996 - Пожар во домот на Eric Clapton причинува штета од 1,5 милион долари. Кога пристигнале пожарникарите, Clapton се борел со пламенот за да ја спаси својата колекција гитари.
  • 1990 - За првпат во историјата, првите 5 позиции на американската сингл листа се заземени исклучиво од жени Janet Jackson е петта, Wilson Phillips - 4-ти, треата е Sinead O'Connor, Heart се втори и Madonna е прва со 'Vogue'.
  • 1948 - Родена е членката на Fleetwood Mac и соло изведувачка, Stevie Nicks.
  • 1972 - Роден е Alan White, тапанист во Oasis. Отпуштен е од бендот во 2004 година.
  • 2002 - UK No.1 Eminem 'Without Me'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје