Антена 5 Тим

Соња Панда

Соња Пандиловска

Музички новинар

Меѓу ветераните (по години) во екипата. Бидејќи сум голема спанка ми доделија попладневна смена. Кога не спијам сакам да се гушкам со мојата мачка Маза, да гледам DVD концерти, да играм табла и да се дружам со откачената екипа на Антена 5.

sonja@antenna5.fm
Стил
Pop, Rock, Dance
Фаворити
Robbie Williams, U2, Depeche Mode, The Beatles, David Bowie, Annie Lennox
Специјалност
Од се по нешто
Песни
Robbie Williams  “Feel”; Edwyn Collins – “A Girl Like You”; Nirvana – “The Man Who Sold The World”; Paul Van Dyk – “Let Go”
Музички времеплов
  • 1960 - Родена е Shelley Preston од Bucks Fizz.
  • 1973 - Родена е американската пејачка Shanice (1992 US & UK No.2 'I Love Your Smile').
  • 1956 - Роден е Steve Hogarth од Marillion (1985 UK No.2 'Kayleigh').
  • 1953 - Роден е Fabrice Morvan од Milli Vanilli.
  • 1990 - Lenny Kravitz ја започнува првата британска турнеја.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје