Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 1974 - Роден е Kelly Jones, вокалист и гитарист во Stereophonics.
  • 2001 - Shaggy истовремено е прв на британската албумска листа со 'Hot Shot' и на синглската со 'Angel'.
  • 1978 - USА No.1 Johnny Mathis & Deniece Williams 'Too Much Too Little Too Late'
  • 1942 - Роден е пејачот и текстописец Curtis Mayfield.
  • 1967 - USА No.1 Aretha Franklin 'Respect'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје