Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1965 - Тапанистот на Rolling Stones, Charlie Watts купува куќа од 16 век.
  • 1953 - Роден е Colin Hay од Men At Work (1983 UK & US No.1 'Down Under').
  • 2003 - Членката на Destiny’s Child, Beyonce започнува 5-неделен престој на првото место на британската албумска листа со соло албумот ‘Dangerously In Love’. Со ЛП-то беше прва и во САД.
  • 1996 - Шефовите на американските издавачки компании објавуваат идеја за спроведување дрога тестови меѓу пејачите, слични на оние што се применуваат кај спортистите, за да се намали бројот смртни случаи од зависност од дрога.
  • 1961 - UK No.1 Del Shannon 'Runaway'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје