Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1985 - На аукција во Њујорк, Rolls-Royce лимузината на John Lennon продадена е за рекордни над 1,8 милиони долари.
  • 1973 - Пејачот Ian Gillan ги напушта Deep Purple на крајот на турнејата низ Јапонија.
  • 1991 - Cher се искачува на првото место на британската албумска листа со 'Love Hurts'.
  • 1974 - UK No.1 Charles Aznavour 'She'
  • 1961 - UK No.1 Del Shannon 'Runaway'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје