Антена 5 Тим

Марио

Марјан Гушев

Менаџер

marjan@antenna5.fm
Стил
rock, pop, dance
Фаворити
Dire Straits, Chris Rea
Специјалност
Компјутери
Песни
Музички времеплов
  • 2003 - На 57 години умира басистот на Jimi Hendrix Experience, Noel Redding.
  • 1971 - Mick Jagger се жени со Bianca Macias. Се разведуваат по 6 години.
  • 1983 - Meat Loaf објавува банкрот со долг од 1 милион долари.
  • 1984 - USА No.1 Lionel Richie 'Hello'.
  • 1943 - Роден е David Walkes, дел од Gary Lewis and the Playboys.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје