Антена 5 Тим

Томи

Томислав Јовановски

Систем администратор

tomi@antenna5.fm
Стил
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 2003 - Lee Ryan од Blue уапсен е во Лондон заради возење во пијана состојба. Таа вечер бил во ноќен клуб заедно со претставници на неговата издавачка компанија. Откако се опијанил, почнал да им досадува на присутните и бил исфрлен од клубот. Апсењето за возење во пијана состојба му е второ по ред.
  • 2001 - Atomic Kitten доаѓаат на првото место на британската албумска листа со деби албумот 'Right Now'.
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • 2001 - USА No.1 Alicia Keys 'Fallin'
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје