Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1971 - Mick Jagger се жени со Bianca Macias. Се разведуваат по 6 години.
  • 2002 - UK No.1 Ronan Keating 'If Tomorrow Never Comes'
  • 1984 - USА No.1 Lionel Richie 'Hello'.
  • 2003 - На 57 години умира басистот на Jimi Hendrix Experience, Noel Redding.
  • 1943 - Роден е David Walkes, дел од Gary Lewis and the Playboys.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје