Антена 5 Тим

Соња Панда

Соња Пандиловска

Музички новинар

Меѓу ветераните (по години) во екипата. Бидејќи сум голема спанка ми доделија попладневна смена. Кога не спијам сакам да се гушкам со мојата мачка Маза, да гледам DVD концерти, да играм табла и да се дружам со откачената екипа на Антена 5.

sonja@antenna5.fm
Стил
Pop, Rock, Dance
Фаворити
Robbie Williams, U2, Depeche Mode, The Beatles, David Bowie, Annie Lennox
Специјалност
Од се по нешто
Песни
Robbie Williams  “Feel”; Edwyn Collins – “A Girl Like You”; Nirvana – “The Man Who Sold The World”; Paul Van Dyk – “Let Go”
Музички времеплов
  • 1971 - Mick Jagger се жени со Bianca Macias. Се разведуваат по 6 години.
  • 2002 - UK No.1 Ronan Keating 'If Tomorrow Never Comes'
  • 2001 - Умира пејачот и ТВ презентер Perry Como.
  • 2003 - На 57 години умира басистот на Jimi Hendrix Experience, Noel Redding.
  • 1943 - Роден е David Walkes, дел од Gary Lewis and the Playboys.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје