Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 1994 - UK No1 Take That “Everything Changes” 2 w.
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 2000 - UK No1 Craig David “Fill Me In” 1 w.
  • 1988 - UK No1 Pet Shop Boys “Heart” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје