Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 1989-USA No1 Debbie Gibson – Lost In Your Eyes
  • 1963-роден е Jason Newsted од Metallica
  • 1948-во Лондон роден е басистот на групата Yes, Chris Squaer
  • 1951-роден е Chris Rea.
  • 1986-Richard Manuel од The Band се беси на 41 годишна возраст.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје